f.a.q.

často kladené otázky

Čo si obliecť na fotenie?

      V prvom rade si oblečte to, čo sa vám páči a v čom sa cítite pohodlne a príjemne. Myslite ale na to, že to, čo si na fotenie oblečiete, má veľký vplyv na konečný výsledok.

• Mužom veľmi pristanú košele, svetríky, tričká (napr.: jednofarebné, pásikavé alebo kárované).

• Ženám veľmi pristanú jednoduché šaty, sukne ale tiež aj úplná klasika ako je biela košeľa a modré rifle sú na nezaplatenie.

• Deťom sa pokúste oblečenie krásne zladiť s Vašim, ak sa dá tiež jednoduché a najlepšie jednofarebné oblečenie.  Vyberte im veci bez nápisov a obrázkov, aj keď viem, že tomu sa pri deťoch úplne vyhnúť nedá.

Fotenie trvá podľa situácie ak ide o fotenie detí, rodinné, tehotenské alebo párové fotenie to trvá približne 2 hodiny. Ak ide o svadobné fotenie, v ktorom sú zahrnuté prípravy, obrad, hostina a portrétové fotenie, čepčenie a pod… ide aj o 4-6 hodinové fotenie. Športové alebo produktové fotenie závisí od trvania športu a počtu produktov. 

Fotografie posielam štandardne na váš e-mail cez online službu www.wetransfer.com. K portrétovému foteniu dostanete aj vytlačené fotografie vo veľkostiach 10x15cm a 20x30cm. K vybraným svadobným balíčkom dostanete fotografie na USB kľúči aj vytlačené fotografie vo formátoch 10x15cm a 20x30cm, fotoplátno, prémium fotoknihu.

Fotografie vytriedim, upravím a vytlačím. Doba dodania fotografií sa môže líšiť v závislosti od vybraného balíčka. Ak ide o svadobné fotenie sú to približne 2 – 3 týždne. Ak ide o párové, rodinné či tehotenské fotenie je to približne 1 – 2 týždne. 

Fotografie odovzdávam vo vysokom rozlíšení (cca 6000x4000px) pre potreby tlače a Vaše pre potreby zdieľania na webe, posielania emailom a podobne si fotografie môžete zmenšiť na stránke www.compressjpeg.com a  stiahnuť v nízkom rozlíšení.

AKo to všetko funguje

Spýtajte sa ma.

Ak máte nejaké nezodpovedané otázky, pokojne mi napíšte e-mail alebo na správu na Messenger. Budem sa snažiť vám odpovedať čo najskôr.