INFORMÁCIE

k fotografovaniu

Kalendár

Apríl - Máj 2022

Čerešňový sad

Máj - Jún 2022

Zlatá repka

jún - júl 2022

Levanduľové polia

AUGUST 2022

Žltá slnečnica

september 2022

Balíky slamy

Čo si obliecť na fotenie?

V prvom rade si oblečte to, čo sa vám páči a v čom sa cítite pohodlne a príjemne. Myslite ale na to, že to, čo si na fotenie oblečiete, má veľký vplyv na konečný výsledok. Mužom veľmi pristanú košele, svetríky, tričká (napr.: jednofarebné, pásikavé alebo kárované). Ženám veľmi pristanú jednoduché šaty, sukne ale tiež aj úplná klasika ako je biela košeľa a modré rifle sú na nezaplatenie. Deťom sa pokúste oblečenie krásne zladiť s Vašim, ak sa dá tiež jednoduché a najlepšie jednofarebné oblečenie.  Vyberte im veci bez nápisov a obrázkov, aj keď viem, že tomu sa pri deťoch úplne vyhnúť nedá.

1. Odkiaľ ste a kde často fotíte?

Žijem v Haláčovciach to je neďaleko Bánoviec nad Bebravou. Fotila som svadby či už na Topoľčianskom hrade alebo v Trenčianskych Tepliciach a všade medzi tým. Môj okruh sa neustále mení, no väčšinou sú to regióny na západnom Slovensku, v okresoch Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Topoľčany, Partizánske…

2. Aký typ fotografa som?

Hľadáte fotografa, ktorý príde, nafotí a bez slova odíde? Asi nie. Som ten typ fotografa, ktorý sa najskôr spriatelí so svojimi klientmi tak, aby sa dokázali cítiť pohodlne a bez stresu. Budem tu pre Vás počas svadobného dňa a budem sa snažiť aby ste si tento deň užili na plno. 

3. Čo ak nie sme fotogenický?

Nikto nie je dokonalo fotogenický. Nie som tu, aby som vás zachytila v nútených pózach pri ktorých nebudete vedieť ani dýchať. Som tu, aby som s vami vytvorila momenty, z ktorých budete cítiť emócie. Len sa zhlboka nadýchnite a ja vám pomôžem cítiť sa dobre a prirodzene.

4. Ako dlho trvá fotenie?

Fotenie trvá podľa situácie ak ide o fotenie detí, rodinné, tehotenské alebo párové fotenie to trvá približne 2 hodiny. Ak ide o svadobné fotenie, v ktorom sú zahrnuté prípravy, obrad, hostina a portrétové fotenie, čepčenie a pod… ide aj o 4-6 hodinové fotenie. Športové alebo produktové fotenie závisí od trvania športu a počtu produktov. 

5. Kedy dostaneme fotografie?

Fotografie vytriedim, upravím a pošlem na e-mail. Fotografie odovzdávam vo vysokom rozlíšení cca 6000 x 4000 pixelov.  Doba úpravy fotografií je približne 1-2 týždne. Doba doručenia vytlačených fotografií je 3-5 dní (podľa veľkosti objednávky fotografií).  

6. Ako dostaneme fotografie?

Fotografie posielam štandardne na váš e-mail cez online službu www.wetransfer.com. Následne si z fotografií vyberiete, ktoré chcete vytlačiť. Zoznam fotografií mi pošlete na e-mail alebo Messenger, fotografie dám vytlačiť, zabalím do krabičky a doručím až k vám.

AKo to všetko funguje